Případ vyšetřují kriminalisté z Prahy venkov – východ, kteří dostali oznámení o potyčce v úterý 19. září v podvečerních hodinách.

"Celé události předcházel incident mezi muži a spor ohledně jejich psů. Dvaapadesátiletý muž si šel podél řeky zaběhat se svým psem. U řeky seděli rybáři, kteří u sebe měli také psy a jeden z nich měl po běžícím muži štěkat a vyjíždět, proto muž rybáře okřikl, aby si psy přivázali a běžel dál. Následně se při běhu vracel zpátky a scénář se opakoval. Jeden ze psů mu měl vyjet po noze, načež běžec psa nakopnul. To se samozřejmě nelíbilo oběma rybářům a proti muži se rozběhli. Ten však zareagoval naprosto neadekvátně a nepřiměřeně a jednoho z mužů kapesním nožíkem bodnul do oblasti krku a z místa utekl," sdělil k incidentu policejní mluvčí Pavel Truxa.

Ilustrační foto
Vrazil mu nůž do zad. Potyčka mezi dvěma muži v Čakovicích skončila pobodáním

Čtyřiačtyřicetiletý rybář začal krvácet z tepny. Jeho kamarád a následně i další osoby mu začali okamžitě poskytovat první pomoc a pokračovali v tom až do příjezdu záchranky. Ta si muže ve vážném stavu převzala a přepravila ho do pražské nemocnice.

K situaci se na facebookové skupině vyjádřil i svědek celé události - kamarád pobodaného (zároveň majitel nakopnutého psa), který s poškozeným v danou chvíli rybařil.

"Sedíme s dlouholetým kamarádem tady na tom místě, máme sebou malé psy, kteří leží pod stolkem, nikoho a ničeho si nevšímají. V tom běží okolo z..d s retrívrem. Naše desetiletá čubina si chtěla hrát, popoběhla za retrívrem a s..č jí nakopl až letěla několik metrů. S kamarádem jsme vyskočili, a beželi za chlapem, to nějak vyřešit," napsal.

"Jak si všimnul, že letíme za nim, kamarád mladší rychlejší byl u něj blíž, frajer se otočil, beze slova vytáhnul kudlu, bodnul ho do krku a běžel úplně v klidu dál. Pak to mám všechno pohromadě, ruce na kamarádově krku, záchranka, všude krev, (kripl trefil tepnu), kriminálka, scéna jak z hororu," pokračoval ve vyprávění příběhu rybář.

Policie ČR.
Agresivní cyklista zlomil pejskaři čelist . Po roce se ho podařilo dopadnout

"Kamarád leží ve Vinohradské v umělém spánku, ochrnutý na půl těla jak byl mozek dlouho bez krve, sraženinu na mozku," dodal.

Okamžitě se rozjela pátrací akce a několik policejních hlídek začalo podezřelého muže hledat. Brzy se jim podařilo zjistit pravděpodobnou totožnost podezřelého, a vzhledem k předpokladu, že je muž nebezpečný, byla na místo přivolána i zásahová jednotka, která následně, asi 2 hodiny po incidentu, muže zadržela.

"Včera 21. září 2023 kriminalisté z Prahy východ zahájili trestní stíhání 52letého muže a obvinili ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví. V případě, že mu bude vina prokázána i před soudem, hrozí muž až 10 let ve vězení," dodal k případu policejní mluvčí Truxa.