"Necelých 24 hodin od napsání výhrůžky na sociální síť kriminalisté z odboru extremismu a terorismu pražské policie dopadli muže, kterému sdělili podezření z TČ vyhrožování s cílem působit na úřední osobu," uvedli policisté na twitteru. Muži v případě odsouzení hrozí až tři roky vězení.

Muž napsal v příspěvku na sociální síti mimo jiné to, že adresát si i s ostatními "zaslouží šibenici a zastřelit" nebo "celou vládu vystřílet". "Čeká tě kulka, dočkej času jako husa klasu," napsal také.

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na dotaz ČTK uvedl, že výhrůžky násilím nebo smrtí jsou nezákonné a nepřijatelné a policie je "stíhá a bude stíhat, ať už směřují na kohokoliv". Ani on neupřesnil, komu podezřelý psal. "Představa, že sociální sítě nebo obecně online prostředí jsou prostorem, kde zákony neplatí, je mylná. Věřím, že i díky tomuto postupu policie si to lidé začnou více uvědomovat," napsal Rakušan.

Výhrůžky dostávají politici běžně. Vyjádřili se tak letos v lednu, kdy bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) oznámil, že kvůli výhrůžkám nepovede kontaktní kampaň před druhým kolem prezidentských voleb. Babiš tehdy řekl, že dostal anonymní dopis, ve kterém mu někdo vyhrožuje smrtí v případě, že ve volbách vyhraje.

Předsedkyně Sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová tehdy na twitteru napsala, že podobné zprávy jako Babiš dostává "dnes a denně". "Stejně jako další politici," uvedla.