Podle informací ČTK zasahující policisté útočníka postřelili do nohy. Ostatním lidem v tramvaji se naštěstí nic nestalo. Firma Ropid, která organizuje MHD v Praze a okolí, uvedla na oficiálním twitterovém účtu, že policie zasahuje při konfliktu cestujících.

„Provoz tramvají je zde zastaven. Tramvajové linky 2, 3, 7, 17 a 21 jsou odkloněny,“ informovala městská společnost s tím, že objízdná trasa přes Albertov a Karlovo náměstí platí pouze ve směru od Palackého náměstí na Výtoň. Provoz byl obnoven krátce před sedmou hodinou.

Právě kousek od zastávky se odehrál policejní zásah. Vyděšení cestující v tramvaji číslo 17 pomoc přivolali přes tísňovou linku 158. „Muž na výzvu, aby svého jednání zanechal, nereagoval a byl stále více agresivní,” sdělila mluvčí pražské policie Lucie Drábková.

Útočník se nakonec podle policejní mluvčí proti příslušníkům bezpečnostního sboru rozběhl s nožem v ruce. „Policisté využili svého zákonného oprávnění a muže zneškodnili střelou do stehna,” upřesnila Drábková. Později pražská policie informovala o incidentu také na sociálních sítích.

Posádka zdravotnické záchranné služby hlavního města poskytla zraněnému muži ošetření. „Muž byl omezen na osobní svobodě,” dodala policejní mluvčí.

Na základě vyšetřování policisté zjistili, že incident začal, když cestujícícho bez roušky či jiné ochrany dýchacích cest upozornil řidič tramvaje. „Na toto sdělení podezřelý reagoval tak, že vytáhl téměř třiceti centimetrový nůž a začal řidiče ohrožovat. Následoval příjezd policistů z pohotovostní motorizované jednotky, které podezřelý i přes výzvy nožem ohrožoval, a proto došlo z jejich strany k použití služební zbraně,” uvedla policejní mluvčí Drábková.

V nemocnici ještě kopnul sestru do podbřišku

Podle ní v nemocnici ještě zadržený muž zaútočil ještě na zdravotní sestru a kopnul ji do podbřišku. „Jakmile to okolnosti dovolí, čeká ho výslech a následné úkony trestního řízení,” dodala Drábková.

Pražští kriminalisté celou událost prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování, trestného činu výtržnictví a trestného činu násilí proti úřední osobě. „Muži tak v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta,” upozornila mluvčí.