Motorkáře si policisté všimi v Liberecké ulici v Praze 7. Když se k němu přiblížili, zjistili, že registrační značka stroje je pouze vytisknutá na běžném papíru a tak se rozhodli muže zastavit. „Ten však na pokyny k zastavení nedbal a začal okamžitě ujíždět mezi kolonami vozidel," sdělil policejní mluvčí Richard Hrdina. 

Kolony ani projetí několika světelných křižovatek na červenou však řidiči nepomohlo a honička nakonec skončila dopravní nehodou. Toho využili policisté a muže zadrželi. „V ulici Trojská najel na obrubník chodníku a přitom neudržel motocykl a položil ho na zem. Policisté proti motorkáři ihned zakročili a za použití donucovacích prostředků jej zadrželi," upřesnil Hrdina.

Zadržení 18 let hledaného muže.
Změna identity mu nepomohla. Jeden z nejdéle hledaných lidí v Česku byl dopaden

Muž měl důvod policistům ujíždět. Při lustraci bylo zjištěno, že má dva platné zákazy řízení všech motorových vozidel až do roku 2025 a o stroji, na kterém ujížděl tvrdil, že koupil. „Přitom na první pohled bylo patrné, že spínací skříňka k motorce vůbec nepatřila. Po dalším několika minutovém zkoumání původu motorky policisté zjistili jejího pravého majitele, který se až od nich dozvěděl, že mu byla odcizena," uvedl Hrdina.

Řidič u sebe měl i menší množství marihuany a pervitinu. Na obě tyto drogy mu zároveň vyšel pozitivní orientační test provedený na místě. 

Zadržený devětadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což může v případě odsouzení strávit až dva roky za mřížemi.