Vyšetřování posledního obviněného i nadále pokračuje, sdělil ČTK policejní mluvčí Jan Rybanský. Podle dřívějších informací viní policie pět lidí z násilí proti orgánu veřejné moci, jeden je navíc stíhán kvůli pohrdání soudem. Všechny pak policie obvinila z výtržnictví. Návrh na obžalobu posoudí Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 2.

„Kriminalisté dnes ukončili vyšetřování celého případu a celou věc předali Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 2 s návrhem na podání obžaloby," uvedli policisté na síti.

Na jednání soudu loni v květnu přišlo Peterkovou podpořit několik desítek jejích příznivců. Ve snaze dostat se do jednací síně s omezenou kapacitou někteří z nich napadli justiční stráž a vysadili dveře. Na chodbě dav skandoval hesla o gestapu a fašistickém státě. Přivolaná policie na místě zadržela dva muže.

Peterkové následně soud s vyloučením veřejnosti uložil za šíření poplašné zprávy v době koronavirové pandemie dvouletou podmínku. Žena proti rozsudku podala dovolání k Nejvyššímu soudu.

Podporovatelé bývalé novinářky Jany Peterkové 30. května 2023 na pražském městském soudu vylomili dveře do jednací síně
Policie se zabývá incidentem u městského soudu s podezřením na výtržnictví

O obvinění osmi lidí informovali policisté loni v říjnu. Podle dřívějších informací České televize mezi nimi je mimo jiné Pavel Zítko, který na sebe v minulosti upozornil například také u Obvodního soudu pro Prahu 8, kdy hlasitými projevy a skandováním spolu s dalšími lidmi vyjadřoval podporu Patriku Tušlovi, obžalovanému z pronásledování šéfa České lékařské komory Milana Kubka, a Tomáši Čermákovi se Zdeňkem Masárem, kteří čelí stíhání kvůli výtržnictví před domem evolučního biologa Jaroslava Flegra.