Událost se odehrála 19. června před desátou hodinou dopoledne. Neznámý muž nastoupil na zastávce Jakobiho do autobusu číslo 125, který jel ve směru na Sídliště Petrovice.

„Ihned po nástupu si přisedl na čtyřsedačku, naproti čtrnáctileté dívce a začal ji osahávat. Oběma rukama ji uchopil v oblasti stehen a snažil se posouvat ruce až k rozkroku. Napadená se bránila a snažila se okamžitě z útočníkova sevření vymanit, což se jí po chvíli podařilo a utekla do zadní části autobusu. Nevhodného chování si všiml řidič autobusu, který neznámého muže okamžitě vykázal ven," sdělil k případu policejní mluvčí Richard Hrdina.

Policisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je celý incident velmi dobře zachycen. Do současné doby se ale kriminalistům za využití všech pátracích prostředků nepodařilo neznámého muže najít, a tak žádají o pomoc veřejnost. 

„Pokud muže na kamerových záznamech poznáváte, nebo máte jakékoliv informace, které by vedly k jeho dopadení, kontaktujte prosím linku 158," dodal Hrdina

Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což může v případě dopadení a odsouzení strávit až dva roky ve vězení.