Incident se odehrál v pondělí 16. ledna poblíž křižovatky Makovského a Drahoňovského v Praze 6, kolem osmé hodiny večerní.

„Na konečné zastávce vykázal řidič tramvaje podnapilého muže, který obtěžoval svým nevyhodným chováním ostatní cestující. Neznámý muž vystoupil z tramvaje a počkal si, až se vůz otočí a nastoupil zpět," sdělil policejní mluvčí Richard Hrdina.

Poté, co se tramvaj rozjela, vytrhl bezpečnostní kladívko a začal s ním ničit interiér tramvaje. Opilý muž vysklil kladívkem několik výplní a poté ho prohodil dveřmi do kabiny řidiče, kde se zastavilo až za řídícím panelem.

Při dopravní nehodě v Praze zemřel ve služebním voze policista Pavol Kikloš.
Smrt policisty: Soud definitivně rozhodl o trestu řidičky. Je mírnější

„Policisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je zachyceno jednání neznámého pachatele, avšak za použití všech pátracích prostředků se ho nepodařilo nalézt," dodal policejní mluvčí Richard Hrdina.

Policie v této souvislosti pátrá po česky hovořícím muži ve věku 30 - 35 let, který je světlé pleti, má kratší hnědé vlasy a je vysoký asi 175-180 cm. V době události byl muž oblečený do khaki bundy, tmavých kalhot a na zádech měl šedý batoh. 

Pokud muže na kamerových záběrech poznáváte, nebo máte jakékoliv informace, které by vedly k jeho nalezení, kontaktuje linku 158.

Muži hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin poškozené cizí věci až jeden rok za mřížemi.