Ibehej bez dalších podrobností doplnil, že kauzu dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze a že nikdo z obviněných není ve vazbě.

Kauza začala ještě za bývalého vedení FAČR. Na nesrovnalosti kolem zakázky na dezinfekci upozornila v prosinci 2020 kontrolní a revizní komise fotbalové asociace. Loni pak asociace oznámila, že v kauze není obviněn žádný z jejích současných zaměstnanců. Naopak tehdy naznačila, že jedním z obviněných je Berbr.

Zakázku získala firma bývalého ligového fotbalisty Jiřího Tymicha. Od FAČR dostala 9,89 milionu korun na dezinfekci 90 stadionů včetně šaten a chodeb. Podle dřívějšího zjištění Radiožurnálu ale z dokumentů o převodu peněz vyplývá, že si je přerozdělilo více osob.

Podle kontrolní komise byl objem prací, a tudíž i celková cena extrémně nadsazené. Většinu částky asociace dostala zpět, protože s dodavatelem uzavřela dohodu o narovnání. Za odvedené práce firmě zbylo zhruba 700.000 korun. Seznam Zprávy loni v srpnu uvedly, že mezi obviněnými z praní špinavých peněz je i současný vlastník příbramského klubu Starka mladší.

Kriminalisté kvůli případu zasahovali v sídle asociace předloni v únoru. Půl roku předtím vypukla jiná aféra kolem Berbra, která se týká korupce a ovlivňování výsledků zápasů a kterou nyní řeší soud.