Zdroj blízký vyšetřování pak sdělil, že obviněný muž se na dětech nedopustil soulože, ale jiných sexuálních aktivit, za což jim zaplatil.

“V rámci uzavřené dohody o vině a trestu byly podrobně posouzeny všechny individuální rysy dané trestní věci. Byl důsledně zohledněn skutkový stav vyplývající z provedených důkazů a též bylo mimo jiné přihlédnuto k rozsahu a intenzitě zásahu do právem chráněného zájmu, k osobě obviněného a jeho jednání po spáchání trestného činu,” vysvětlil k uložení podmíněného trestu a ambulantní léčby Cimbala.

Dohodu schválil 31. října Městský soud v Praze, takže je pravomocná. Na muže bude ve zkušební době dohlížet probační úředník. Součástí dohody je také to, že muž nahradí nemajetkovou újmu poškozeným dětem, a to v celkové výši 100.000 korun.

Policie počátkem května informovala, že hledá pachatele sexuálního zneužití pěti dětí ve věku od sedmi do jedenácti let, které se stalo v Sadech Svatopluka Čecha v blízkosti stanice metra Jiřího z Poděbrad. Zveřejnila kamerové záznamy, na jejichž základě se muž sám přihlásil. Kriminalisté ho následně obvinili ze znásilnění, pohlavního zneužití, svádění k pohlavnímu styku a ohrožování výchovy dítěte. Uvedli, že muž se k činu přiznal.

Trestní zákoník definuje znásilnění jako čin, při kterém pachatel někoho násilím nebo pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy donutí k pohlavnímu styku, případně k tomu zneužije jeho bezbrannosti. Za pohlavní styk se přitom podle judikatury pokládá jakýkoliv způsob ukájení pohlavního pudu na těle jiného člověka - tedy například i masáž penisu rukou či osahávání v intimních oblastech. Za znásilnění dítěte hrozí až 12 let vězení.