Na místě zasahovala i pražská záchranná služba. „K pacientovi bez známek života byla vyslána posádka záchranářů, přičemž po příjezdu na místo bylo zjištěno, že pacient jeví jisté známky smrti. Na místo byl proto následně povolán koroner," sdělila mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Policistům asistovali i potápěči a jedna hasičská jednotka. „Případ si do kompetence převzali kriminalisté z oddělení vražd, protože se jedná o podezření z násilné smrti. Jak muž zemřel by měla objasnit nařízená soudní pitva," sdělila policie na sociální síti X.

O den později, 26. ledna, policisté uvedli, že případ prověřují jako vraždu. Nevyloučili ani spojitost s případem napadení ženy sekerou v Hostavicích. "Případ včerejšího nálezu mrtvého muže u Kyjského rybníka byl kvalifikovaný jako vražda. Protože je to vzdušnou čarou asi 1,3 kilometru od místa útoku sekerou, musíme se zabývat i skutečností, že spolu mohou případy souviset. V tuto chvíli ale není žádná přímá indicie, že by tomu tak bylo," uvedli policisté.