Incident se odehrál v pátek 29. září kolem půl desáté večer. "Operační důstojník přijal na lince 158 oznámení od vlakového dispečera, dle kterého dva muži ohrožovali střelnou zbraní spolucestující v jedoucí soupravě metra ze stanice Pankrác," sdělil policejní mluvčí Richard Hrdina.

Policisté z oddělení Metro zjistili, o kterou soupravu se jedná a na muže si počkali ve stanici Muzeum, kde oba vystoupili. Jeden z mužů kolem sebe na nástupišti mával pistolí a několikrát vystřelil do vzduchu a do prostotu před výtahy.

Identikit hledaného muže.
Výtržník v Říčanech se před dívkami svékl a onanoval. Jednu z nich i osahával

"Policejní hlídka oba muže za použití donucovacího prostředku namířené střelné zbraně okamžitě zpacifikovala a následně jednoho z nich zadržela. Policisté při prohlídce u zadrženého nalezli krátkou střelnou zbraň, kterou stihl před policisty ukrýt do příručního zavazadla. Jednalo se o airsoftovou věrnou kopii pistole Glock, která se prakticky na první pohled nedala rozeznat od ostré zbraně," dodal Hrdina.

Pětadvacetiletý muž byl převezen na policejní služebnu a je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což může v případě odsouzení strávit až dva roky za mřížemi.

V případě, že by se trestný čin neprokázal, bude řešen za přestupek na úseku zbraní a střeliva.