Událost se stala 5. března po půlnoci v Praze 3. Autohlídka se za autem rozjela na křižovatce ulic Prokopova a Husitská. Na křižovatce Husitské a Trocnovské sice řidička zastavila, ale jakmile jeden ze strážníků přistoupil k jejímu vozu, znovu se rozjela.

Mluvčí městských strážníků Jiřina Ernestová uvedla, že situace se několikrát opakovala. „Během své zběsilé jízdy žena na křižovatkách ignorovala červené signály ‚Stůj!‘, jela v protisměru, i po tramvajových kolejích, kde si prorazila obě levé pneumatiky a poškodila nárazník. Po vjezdu do prostoru čerpací stanice ji hlídka služebním vozem zablokovala,“ popsala.

Nakonec se žena v autě zamkla a odmítala se strážníky komunikovat. Vystoupila až po příjezdu státní policie. Předložila doklady a tvrdila, že si není vědoma žádného protiprávního jednání a opakovaných pokusů strážníků k zastavení si nevšimla. „Dechová zkouška i test na návykové látky byly negativní. Přestupkovým chováním jednadvacetileté ženy se bude zabývat správní orgán,“ dodala mluvčí.