Během léta trojice podezřelých vyhledávala místa pro rekreaci u vody, která byla v těsné blízkosti makového pole. „V průběhu jejich návštěv se v denních hodinách chovali jako všichni ostatní a užívali si koupání, grilování a popíjení alkoholu. Na každém z těchto míst však jako jediní přespávali přes noc a to pouze z jediného důvodu. Během nočních hodin totiž vždy přilehlé makové pole sklidili a nasbírali si tak velkou zásobu makovic na zimu," sdělik k případu policejní mluvčí Richard Hrdina.

Během podzimu makovice usušili a poté mohli začít s výrobou opiátu. Ten vařili na dvou místech zároveň a to v Praze 6 a v nedaleké obci Dobrovíz ve Středočeském kraji. 

„Kriminalisté z 5. oddělení Prahy I společně s policisty Oddělení hlídkové služby Prahy I mají zadokumentovanou výrobu a následný prodej heroinu přibližně od poloviny září do devátého ledna, kdy v rámci realizace všechny tři podezřelé zadrželi. Podezřelí v tomto období navařili nezjištěné množství drogy, kterou nejen sami užívali, ale také ji  dále prodávali dalším uživatelům," dodal Hrdina.

Při domovních prohlídkách detektivové objevili dvě plně vybavené varny drog. V chatové oblasti v obci Dobrovíz zajistili přes dvě stě kilo sušených makovic. 

Zadržení muži ve věku 47 a 48 let a třiačtyřicetiletá žena jsou podezřelí ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Policie po provedení znaleckých posudků nemůže vyloučit, že bude právní kvalifikace rozšířena do druhého odstavce, kde můžou po odsouzení strávit až deset let za mřížemi.