„Muž ji totiž sledoval až do místa bydliště, kde za ní vstoupil do domu a pod smyšlenou legendou se z ní snažil peníze vymámit. Tvrdil, že je pracovníkem banky a že peníze, které vybírala jsou falešné a musí je vrátit. To se však seniorce nezdálo a odmítala mu jakékoliv peníze vydat,“ popsal policejní mluvčí Richard Hrdina.

Žena měla peněženku s penězi uloženou v nákupní tašce na kolečkách, kterou ji pachatel vytrhl z rukou a začal ji prohledávat. Seniorka se snažila svou tašku ubránit, avšak muž ženu silně odhodil a ta upadla na zem. V tu chvíli pachatel našel v tašce peněženku a utekl s ní pryč.

„Kriminalisté zajistili kamerové záznamy z banky, i z místa loupeže a začali po agresorovi okamžitě pátrat. Útočníkova cesta vedla do nedalekého kasina, kde si zřejmě chtěl uloupené peníze pořádně užít. V tom mu ale zabránili kriminalisté z 1. oddělení Prahy I, kteří ho na místě zadrželi,“ dodal policejní mluvčí Richard Hrdina.

Po prohledání kriminalisté zjistili, že se jedná o jednatřicetiletého recidivistu, který stejný postup loupeže seniorky použil již před deseti lety a byl za tento čin odsouzen na šest a půl roku nepodmíněně.

Pachatel byl později obviněn za spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. V případě odsouzení hrozí muži až desetileté vězení.