„Kriminalisté z 11. oddělení Prahy I uslyšeli ve vysílačce relaci, ve které operační důstojník informoval hlídky o vloupání do vozidla v ulici Magdalény Retiggové v Praze 1. Jelikož se zrovna vraceli z oběda a měli to doslova za rohem, byli na místě během pár minut,“ sdělil policejní mluvčí Richard Hrdina.

Muž, který trestný čin policii oznámil, čekal na místě činu a kriminalistům ukázal, kam podezřelý muž zaběhl. K jeho smůle totiž lupič zaběhl do budovy, kde se nedobrovolně uvěznil v chodbě.

K tomu, aby mohl budovu opustit je totiž zapotřebí vstupní karta. Lupič se snažil pomocí páčidla dostat z budovy ven, avšak marně. Svou snahou o útek způsobil další škody v řádech několik desítek tisíc korun.

„Pro kriminalisty to byla tak snadná práce a padesátiletý muž skončil v poutech. Provedená dechová zkouška u podezřelého byla negativní, ale orientačním testem na drogy bylo zjištěno, že je uživatelem pervitinu a tímto způsobem si na něj zřejmě vydělával,“ dodal policejní mluvčí Richard Hrdina.

Lupič byl poté převezen na policejní služebnu, kde byl obviněn ze spáchání trestného činu krádež, za což mu v případě odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi.