Ve středu po poledni řešili strážníci na Václavském náměstí případ muže, který močil na sochu sv. Václava a pak se otočil, stáhl kalhoty a onanoval. Kolem se podle mluvčí městské policie Jiřiny Ernestové nacházely malé děti, které všemu přihlížely.

"Když se strážníci přiblížili, mrštil muž lahví o podestu a vykročil k nim. Během projednávání je nejprve sice nejprve následoval, ale pak se dal náhle na útěk. Pomocí hmatů, chvatů a pout byl dopaden v Krakovské ulici,"popsala Ernestová.

Zdroj: MP Praha

Test na omamné a psychotropní látky byl negativní, zkouška na přítomnost alkoholu v dechu ukázala 0,46 promile. Strážníci 29letého muže předali k dořešení na nedalekou služebnu státní policie.

Druhý případ se odehrál  krátce po čtvteční půlnoci, kdy strážníci vyjížděli k obnaženému muži, který se dobýval do jednoho z domů v Ječné ulici v Praze 2. Byl vysvlečen do půli těla, obnažený a bavil se rychlými pohyby boků. "Naše hlídka ho vyzvala, aby se oblékl a prokázal svou totožnost. Šestadvacetiletý muž reagoval vulgárními výrazy a své údaje odmítal sdělit. Strážníci ho předali státním kolegům," uvedla Ernestová.