Pachatelé se vloupali do prodejny hodinek v ulici na Dělostřílnách. Za pomocí kladiv rozbili výplň balkonových dvěří, kterými vnikl dovnitř. Kladivy poté rozbili i vitríny, ze kterých odcizili několik desítek kusů hodinek a poté z místa utekli. 

„Na celou krádež byli velmi dobře připraveni. Na hlavách měli čelovky, používali rukavice a celý obličej měli zamaskovaný respirátory. Majiteli podniku tím způsobili škodu na odcizeném zboží ve výši více než tři a čtvrt milionu korun a dalších padesát tisíc korun na poškozeném majetku," sdělil k případu policejní mluvčí Richard Hrdina.

Policisté z místního oddělení Břevnov zajistili kamerové záznamy a do případu se také zapojili kriminalisté z 2. oddělení Prahy I. Policie se do současné doby nepodařilo podezřelé muže vypátrat a tak žádají širokou veřejnost o pomoc.

„Na jednom ze záběrů je totiž zaznamenán muž, který prodejnu navštívil večer před krádeží a mohl by tak poskytnout velmi důležité informace k celému případu. Pokud muže v zelené bundě s červeným batohem poznáváte, nebo máte jakékoliv informace, které by vedly k jeho nalezení, kontaktujte prosím linku 158," dodal Hrdina.

Pachatelům hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin krádež až osm let ve vězení.