Novinky o střelbě na fakultě v Praze najdete ve speciálu ZDE

Pátek

15. 12. 15.00 Žena z Klánovic zaslechla v lese střelbu a objevila mrtvá těla. Okamžitě zavolala policii a záchranku. Na místo se vydávají policisté.

15. 12 po 17.00 O střelbě a nálezu mrtvých těl informují veřejnost média. Objevují se první informace, že jednou z obětí je dítě.

15.12. večer a v noci Policisté prohledávají ubytovny a další nemovitosti nejen v Klánovicích. Vyslýchají i místní obyvatele.

Sobota

16.12 9:00 Policie oznamuje, že případ kvalifikuje jako dvojnásobnou vraždu. Potvrzují také, že jednou z obětí je dítě.

16.12. 11:52 Policisté žádají řidiče o poskytnutí kamerových záznamů z aut, pokud projížděli Klánovicemi v pátek mezi 7. a 17. hodinou.

16. 12. odpoledne Pražané oznamují další střelbu v metropoli. Jednu například z lesoparku u motolské nemocnice. To se však nepotvrzuje.

16. 12. 21.00 Deník zjišťuje, že obětí jsou muž, který se do Klánovic přistěhoval z Kralup nad Vltavou, a jeho dvouměsíční dcera.

Neděle

17. 12. Nedaleko místa střelby vzniká pietní místo, lidé zde zapalují svíčky. Les je podle informací z místní radnice volně přístupný.

Pondělí

18. 12. Starostka Klánovic Alena Kolovrátková žádá, aby lidé nepoužívali v následujících dnech zábavní pyrotechniku či petardy.

18. 12. 12:08 Policie oznamuje, že na případu pracují desítky kriminalistů. Pražské mordpartě pomáhají mimo jiné kolegové z Policejního prezidia. Zároveň jak policie, tak městská policie posilují hlídky v Klánovickém lese.

Úterý

19. 12. 8:25 Policie oznamuje, že její příslušníci pročesávají Klánovický les. Ten se pro veřejnost opět uzavírá. Na místě je přes 250 policistů.

Mluvčí pražské policie Jan Rybanský v Klánovickém lese. | Video: Deník/Radek Cihla

19. 12. 11.00 Městské státní zastupitelství si vyhrazuje jako jediné právo o případu informovat média. Konrétní informace ale pro veřejnost nemá. Upřesňuje možný trest pro pachatele – až doživotí. Zda policisté hledají konkrétní předmět, pátrají po nějaké osobě, anebo snad obojí, mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala Deníku nesdělil.

19. 12. 16.00 Zátah v Klánovickém lese se setměním končí.

Středa

20. 12. 8:00 Od rána manévry v Klánovickém lese pokračují. Raději tam nechoďte, žádá policie občany. Les opět pročesává přes 250 policistů, posily přijely až z Plzeňského či Ústeckého kraje, znovu se přidali i středočeští policisté.

20. 12. 14:28 Podle ministra vnitra Víta Rakušana je případ pro policii prioritou. „Policie dělá maximum pro to, aby pachatele dopadla. Naprosto rozumím tomu, že lidé mají obavy o své bezpečí i bezpečí svých blízkých, hlavně dětí. I mě osobně tento brutální čin šokoval. Pachatel zatím nebyl dopaden a určitě je dobré být opatrnější,“ řekl Deníku N.

20. 12. 15:47 Policie oznámila, že ukončila velkou pátrací akci v Klanovickem lese. "Nenašli jsme v něm nikoho, kdo by se tam skrýval, byl nebezpečný a ani nic, co by aktuálně naznačovalo jakékoliv hrozící riziko," napsali policisté na síti  X.

20. 12. 19:08 Policisté popřeli, že by znali identitu vraha a záměrně ji tajili. Reagovali tak na síti X na zprávy na sociálních sítích. Podobná tvrzení označili za dezinformace. „Opravdu si někdo myslí, že policie zná totožnost pachatele a nevyužije tak účinnou zbraň, jako je medializace jeho podoby?“ uvedla policie.

Čtvrtek

21. 12. 20.24 V Praze na Filozofické fakultě UK zavraždil střelec minimálně 14 lidí a sám zemřel. Před tím zabil podle policie i svého otce v Hostouni na Kladensku. "Pracujeme s verzí, že útočník má na svědomí i vraždu v Klánovicích," řekl posléze policejní prezident Martin Vondrášek.

Pátek

22. 12. 11:43 Aleš Strach, šéf 1. oddělení pražské kriminální policie uvedl: „Měli jsme řadu vytipovaných osob, které mohly mít spojitost se střelbou v Klánovickém lese. Střelec z FF UK byl mezi podezřelými osobami, chybělo nám pár dní, kdybychom ho zadrželi. Je mi to líto, ale jsem přesvědčen, že jsme udělali vše, co bylo v našich silách." Jak se David K. dostal mezi podezřelé osoby ze střelby v Klánovicích, nechtěl šéf pražské mordparty Aleš Strach prozradit. Zároveň uvedl, že na něj nebylo nasazeno sledování či odposlechy.

22. 12. 16:13 Balistická expertiza potvrdila, že zbraň, kterou našli policisté v domě vraha z filozofické fakulty, střílela v Klánovickém lese. Pravděpodobnost, že právě čtyřiadvacetiletý David K. zavraždil muže a jeho malou dceru, je skoro stoprocentní.

Středa

27. 12. 15:00 Policie oznámila, že v domě střelce z filozofické fakulty kromě vraždené zbraně našla i dopis, ve kterém se muž přiznává ke klánovické vraždě