V období adventu do Prahy míří každoročně statisíce návštěvníků, z důvodu zajištění maximální bezpečnosti pražští policisté posilují hlídky na všech nejvíce rizikových místech a například kriminalistům ze sedmého oddělení Prahy I sekundují kolegové z Rumunska. Zaměřují se především na kapesní zloděje. 

V posledních dnech zadrželi kriminalisté několik cizinců. Některé z nich kriminalisté zadrželi ihned po spáchání krádeže, jiné museli vypátrat během několika hodin za pomoci kamerových systémů. V převážné většině se jedná o zkušené kriminálníky, kteří mají v minulosti s pražskou kriminálkou bohaté zkušenosti.

Zadržený delikvent.
Pozorný otec zachránil syny před sexuálním predátorem. Toho už policie zatkla

„Jednomu ze zadržených zlodějských párů skončilo správní vyhoštění teprve před dvěma měsíci, což potvrdilo již dřívější zjištění, že se jedná o jakýsi koloběh. Za tuto trestnou činnost byl totiž zadržený muž z naší země, po odsouzení, před třemi lety vyhoštěn. Ihned po skončení trestu se tedy vrátil a tentokrát byl dopaden chvíli poté, co se svoji spolupachatelkou odcizili z batohu, který mladá žena nesla na zádech, peněženku se všemi doklady, platebními kartami a hotovostí," sdělil policejní mluvčí Richard Hrdina.

Detektivové v civilu zadrželi další kapsáře přímo při činu. Ti při nastupování do tramvaje se dva muži natlačili na poškozenou a prohledávali jí batoh na zádech. Ke krádeži naštěstí nedošlo, jelikož pohotová kriminalistka ihned zasáhla.

Policejní vyšetřování dvojnásobné vraždy v Klánovickém lese.
Hrůza v Klánovickém lese: při dvojnásobné vraždě zemřela dvouměsíční holčička

„V posledním případě opět dva cizinci (muž a žena) před zraky policistů prohledávali batoh sedmapadesátileté ženě, která se procházela po Jindřišské ulici v Praze 1. Poškozená si toho naštěstí všimla, přetočila si batoh na hruď a oba nenechavci se tak snažili z místa okamžitě zmizet. Kriminalisté tento „povedený“ pár okamžitě zadrželi a převezli je k provedení dalších procesních úkonů na policejní služebnu. Kdyby se jim tento čin povedlo dokončit, poškozená by tak přišla o více než devadesát tisíc korun, které měla na vánoční dárky v peněžence," dodal Hrdina.

U zadržených byla provedena i domovní prohlídka, při které bylo nalezeno osmdesát tisíc korun, které pocházejí velmi pravděpodobně z jejich trestné činnosti. Oba zadržení jsou podezřelí ze spáchání trestného činu krádež, za což jim v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.