"Zítřejší (úterní) hlavní líčení se nebude konat z důvodu onemocnění předsedy senátu. První hlavní líčení ve věci je naplánováno na 4. ledna 2024," uvedla Humeni.

"Tuto zprávu, stejně jako nařízení hlavního líčení, nebo skutečnost že byl MUDr. Cimický obviněn, jsme se dozvěděli z veřejného prostoru dříve, než nám byla oficiálně sdělena," řekl ČTK obhájce Cimického Miroslav Kučerka. "Pevně věřím, že v lednu bude jak pan předseda, tak pan doktor zdráv a hlavní líčení proběhne," dodal advokát.

Cimický podle dřívějších informací žádal o odročení případu, a to kvůli své hospitalizaci. Podle serveru Blesk.cz byl lékař na konci října převezen ve vážném stavu do Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích po intoxikaci léky. Soud ale minulý týden informoval, že s hlavním líčením i přes Cimického žádost o odročení počítá.

Psychiatra obvinilo před dvěma lety několik jeho pacientek ze sexuálního obtěžování či přímo napadení. Kriminalisté původně navrhli loni v říjnu Cimického obžalovat z 28 případů znásilnění či vydírání. Státní zastupitelství pak ale kauzu policii vrátilo k došetření. Nařídilo, aby se policisté vypořádali s otázkou, zda nejsou některé skutky promlčeny.

Znovu policie navrhla Cimického obžalovat letos v červnu, státní zástupce podal obžalobu v srpnu.