Převaděč v Passatu ujížděl na dálnici kolem druhé hodiny v noci. Nereagoval na výzvu k zastavení a proto se policisté postavili na nejbližší sjezdy z dálnice. 

Honička pokračovala až k exitu č. 8, kdy řidič sjel u benzínky na Čestlice. „V průběhu pronásledování se další hlídky postupně snažily vytvořit řidiči zátarasy, nicméně řidič stále velmi vysokou rychlostí ujížděl," sdělila policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Jízda řidiče byla velmi nebezpečná, nejen, že ujížděl obrovskou rychlostí, ale najížděl na kruhové objezdy v protisměru nebo se snažil strhnutí řízení vytlačit hlídku ze silnice. „Pronásledované vozidlo následně vjelo do ulice Uhříněvská, kde policisté za pomoci PIT manévru vozidlo zastavili," doplnila Kropáčová.

Policejní honička na Českobrodské 10. září.
Video: Řidič ujížděl policistům. Zastavil ho až riskantní manévr a teaser

Když policisté po zastavení vozidlo prohledali, jejich tušení, že se jedná o převaděče se potvrdilo. Ve vozidle převážel celkem pět migrantů ze Sýrie. Jeden z migrantů byl po celou dobu pronásledování ukrytý v kufru.

Pětatřicetiletý řidič z Uzbekistánu byl na místě zadržený pro podezření z trestného činu násilí proti orgánu veřejné moci a trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. „V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody v délce až pěti let," dodala Kropáčová.