V pátek 10. března prováděli policisté z cizinecké policie hlídkovou činnost v pražských Klánovicích. Kolem páté hodiny ráno jejich pozornost upoutali dva muži na motorce, která nebyla opatřena registrační značkou. 

Než stihli motocykl dojet, řidič přidal plyn a oba jezdci zmizeli v blízkém lese. 

„Do pátrání se po zaznění relace ve vysílačce zapojily všechny dostupné hlídky v okolí a během několika minut se policistům z pohotovostní motorizované jednotky podařilo muže na motorce vypátrat. Řidič však na výzvy k zastavení nereagoval a začal okamžitě ujíždět. Pronásledování probíhalo několik minut a řidič se snažil za každou cenu setřást policisty v zádech," sdělil policejní mluvčí Jan Rybanský. 

Svou jízdou byl řidič nebezpečný nejen sobě, ale i svému spolujezdci, který si celou událost točil na mobilní telefon. Pronásledování ukončila dopravní nehoda, kdy řidič motocyklu nezvládl řízení a narazil do stromu. 

„Otřeseného spolujezdce policisté na místě zajistili, ale řidič se nechtěl vzdát a dal se na útěk. Přibližně po pěti stech metrech však byl policisty dopaden, ve chvíli, kdy se snažil schovat za plotem u rodinného domu," doplnil mluvčí.

Dechová zkouška byla u osmnáctiletého muže pozitivní a navíc neměl potřebné řidičské oprávnění na motocykl. 

Kromě chybějící registrační značky měla motorka i vybroušený VIN kód, takže policisté zjišťují i to, jakým způsobem se muži k motorce dostali.