„Pronásledující policista, který je mimochodem velmi zkušeným běžcem, měl v jednu chvíli pocit, že se snaží doběhnout ježka Sonika, nebo legendárního Flashe Gordona. Kvůli velkému náskoku pronásledovaného, využil policista jedničkové „oháesky“ svého oprávnění a požádal o pomoc jednoho z projíždějících řidičů,“ řekl policejní mluvčí Richard Hrdina. 

Policista dal řidiči pokyn k zastavení a poprosil ho, aby ho kousek svezl za prchajícím mužem. Řidič auta neváhal a pomohl policistovi náskok výrazně zkrátit.

Zadržení kapsářů z Prahy ve stanici metra Florenc.
Foto: Do Prahy jezdila dvojice mužů okrádat seniory. Na svědomí mají 16 obětí

„Policista v pronásledování pokračoval dál a doběhl až na autobusové nádraží, kde pronásledovaného ztratil. Díky tomu, že ho ale viděl zabíhat právě tam, věděl, že muž nemůže být daleko. Nahlédl přes nízkou zeď a tam ho uviděl, jak se krčí za velkou nádrží. Pod hrozbou namířené střelné zbraně jej zpacifikoval a omezil na osobní svobodě,“ dodal policejní mluvčí Richard Hrdina. 

Při lustraci muže se ukázalo, že je v celostátním pátrání a jsou na něj vydané dva příkazy k zatčení. Muž se dlouhodobě vyhýbal soudnímu líčení, na které byl několikrát předvolán kvůli maření výkonu úředního rozhodnutí. Nyní se čtyřiatřicetiletý muž soudu nevyhne a nejspíš poputuje i na dva roky za mříže.