Policisté si během večerní služby všimli v ulici Opletalova podezřelého vozidla, které posléze zastavili. U řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která byla negativní. Zároveň ale provedli test na přítomnost omamných a psychotropních látek, který již vyšel s pozitivním výsledkem. 

„Hlídka v průběhu kontroly pojala podezření, že by se ve vozidle mohly nacházet věci pocházející z trestné činnosti nebo omamné a psychotropní látky. Podezření policistů se následně potvrdilo. Muž měl ve vozidle a osobních věcech ukryté sáčky s různým obsahem. Detekcí nalezených látek se ukázalo, že ve vozidle převážel bezmála 50 g látky reagující na přítomnost extáze, více než 40 g látky s obsahem THC," uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Při prohlídce provedené na policejní služebně u muže ve spodním prádle nalezli další sáčky s bílou krystalickou látkou. Později se prokázalo, že se jedná o kokain.

„Policisté muže zadrželi a následně obvinili z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody v délce až na dvě léta," doplnila mluvčí.