Incident se odehrál ve středu 8. února v Průběžné ulici v Praze 10. Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si povšimli vozidla BMW, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Při silniční kontrole se nervózní řidič prokazoval doklady, které patřily osmačtyřicetiletému muži.

Vzápětí policisté zjistili, že se muž vydává za někoho jiného a že on sám je v celostátním pátrání. V loňském roce měl totiž za spáchání majetkové trestné činnosti nastoupit do výkonu trestu odnětí svobody.

„Policisté u muže provedli test na drogy, který byl pozitivní. Ve vozidle nalezli sáček s bílou krystalickou látkou, kde se nacházelo přestupkové množství pervitinu. Jelikož měli podezření, že se ve vozidle mohou nacházet i další drogy, zavolali si na místo psovoda se služebním psem, který další omamné a psychotropní látky již nenalezl," uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Při dalším šetřením policisté zjisitli, že VIN vozidla neodpovídá tovární výrobě a čísla i písmena byla nesouměrná.

„Vzhledem k tomu, že zde bylo podezření, že je vozidlo odcizené, zavolali si na místo kriminalisty, kteří vozidlo zajistili a odeslali k dalšímu zkoumání. Policisté řidiče omezili na osobní svobodě a po všem potřebných úkonech převezli do věznice." doplnila Siřišťová.

Muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu neoprávněné nakádání s osobními údaji. Hrozí mu až dvouletý trest odnětí svobody. 

Případem se nadále zabývají pražští policisté.