Celý incident se stal v úterý 31. října krátce před devátou večer v Táboritské ulici v Praze 3. Policisté se rozhodli zastavit a zkontrolovat vozidlo, ve kterém byly dvě osoby. „U řidiče policisté provedli silniční kontrolu, kdy bylo vše v pořádku, ale u spolujezdce policisté lustrací zjistili, že se jedná o osobu, která je na území České republiky vedená jako nežádoucí," uvedla policejní mluvč Violeta Siřišťová. 

Během následné prohlídky u cizince objevili policisté téměř 300 gramů pervitinu, 11 gramů extáze, látku LSD a prázdné sáčky určené na distribuci drog. Spolu s látkami měl u sebe muž i jeden milion hotovosti v různých měnách. 

Hledaní muži.
Dva muži chtěli potopit loď, tak do ní provrtali díry. Vznikla škoda půl milionu

Hlídka muže zadržela a odvezla na místní oddělení, tam se je cizinec pokusil uplatit. „Policistům nabídl úplatek 600 tisíc korun, kdy ukázal na svou tašku, kde měl hotovost uschovanou," upřesnila Siřišťová.

Zadržený byl policisty sice upozorněn, že se jedná o trestný čin uplácení, i přesto jim ale peníze nabídl, pokud ho pustí na svobodu. Policisté nabídku odmítli a muž byl předám kriminalistům. 

Muž se pokusil policisty uplatit, aby ho pustili na svobodu.Muž se pokusil policisty uplatit, aby ho pustili na svobodu.Zdroj: Policie ČR

Třiačtyřicetiletý cizinec byl obviněn ze spáchání trestných činů podplácení a nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. „V případě prokázání viny hrozí až desetiletý pobyt, jelikož byl v posledních třech letech za stejnou trestnou činnost již soudně trestán. Muž je v současné chvíli stíhán vazebně," dodala Siřišťová.