V prvním případě obvinili kriminalisté čtyřiatřicetiletého muže, který nebyl dosud za drogovou trestnou činnost trestán, ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dealer prodával marihuanu přímo ve svém bydlišti na sídlišti Černý Most a to nejčastěji v okolí svého domu nebo přímo uvnitř či na chodbách.

Zdroj: Youtube

„Podezřelý roky nepracoval a prodej drog byl jeho jediný příjem. Prodeje marihuany probíhaly denně, kdy obviněný prodával odběratelům marihuanu od několika gramů, až do výše 100 a více gramů při jednotlivém nákupu. Svoji činnost se podezřelý snažil skrývat a prodával jen prověřeným odběratelům, kteří chodili k němu domů. V případu bylo policisty nasazeno několik operativně pátracích prostředků, které zaznamenali desítky případů prodejů marihuany ve výši i 150 gramů za jeden nákup u jednoho odběratele," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Kriminalisté prodejce zadrželi po bezprostřední předávce drogy odběrateli. Následnou domovní prohlídkou u něj nalezli sáčky, váhy, marihuanu, vysokou finanční hotovost v české měně i cizích valutách a další věci potřebné k distribuci. Obviněný je stíhaný na svobodě.

Druhý případ se zabýval jednatřicetiletým mužem, který distribuoval pervitin. Stejně jako předchozí muž, i on drogu prodával v okolí svého bydliště, zároveň za ním ale dojížděli odběratelé z dalších krajů. Je obviněn ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Psychicky nemocný muž, který se pokusil o sebevraždu v metru.
Muž se v metru pokusil o sebevraždu, lehl si na koleje a čekal na smrt

Dealer již byl za trestnou činnost spojenou s drogami odsouzen. V minulosti byl zadržen s bezmála 300 gramy vysoce kvalitního pervitinu, který měl schovaný v polštáři.

„Pro obviněného nebyl problém prodat i 200 gramů vysoce kvalitního pervitinu za den a k jeho prodeji využíval elektrické kolo, koloběžku a další dopravní prostředky, kterými drogy po Praze rozvážel. Některé prodeje probíhaly i tak, že obviněný jezdil po parku autíčkem na dálkové ovládání a mezitím prodával odběratelům pervitin. Aby nedošlo k jeho odhalení, využíval při převozu mnoha tajných úkrytů a drogy schovával například do kapesníčků a tajných schránek (měl např. upravenou prázdnou plechovku od nápoje, která se tvářila jako originál, nebo do kočičích konzerv a modelů autíček)" sdělila Siřišťová.

Pervitin přechovával u sebe doma v nebytovém prostoru. 

Ilustrační foto
Výtržník v tramvaji onanoval před cestující. Ta si ho vyfotila na mobil

„V rámci realizace bylo zjištěno, že v bytě s obviněným bydlí další žena, která taktéž distribuuje pervitin, a proti ní byly taktéž zahájeny úkony trestního řízení. Zadržení i v tomto případě provedla zásahová jednotka a vzhledem k tomu, že bylo podezření na úkryty drog po celém bytě, byl nasazen služební pes pro vyhledávání drog, který v bytě nalezl a označil místa s ukrytým pervitinem. Kriminalisté při domovní prohlídce zajistili desítky sáčků s krystalickou látkou, které byly již připravené a navážené k prodeji. Dále byly zajištěny váhy, sáčky, nástroje, které slouží k distribuci pervitinu a vysokou finanční hotovost," doplnila mluvčí.

Během zadržení měl u sebe muž čerstvý vysoce kvalitní pervitin, kdy následnou odbornou expertízou bylo zjištěno, že se jednalo o pervitin s účinnou látkou téměř 78%. Obviněný je v současné době stíhán vazebně.