"Obžaloba byla podána na příslušníka Policie ČR jednak pro přečin zneužití pravomoci úřední osoby a jednak pro přečin neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. Na civilní osobu pak pro tytéž přečiny, jichž se však dopustila formou návodu," uvedl Prygl.

Podle dřívějších informací serveru Aktuálně.cz policista Karím Nemrah z pražské hospodářské kriminálky pro obviněné v kauze Dozimetr lustroval vozidla. S žádostí, aby ověřil původ aut, u kterých se skupina obávala, že ji sledují, se na něj podle kriminalistů obrátil jeho bratr Zakaría Nemrah.

V jednom případě policista zjistil, že jde o vozidlo se skrytými údaji, tedy o vozidlo patřící České republice určené pro "zvláštní režim užívání". Podle webu šlo o vůz ministerstva vnitra.

V hlavní větvi kauzy Dozimetr bylo obviněno víc než deset lidí. Policisté tvrdí, že organizovaná skupina v čele s podnikatelem Michalem Redlem systematicky obsadila klíčové pozice v pražském dopravním podniku tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat výběrová řízení s cílem získat od vítězných firem úplatky.

Jedním z obviněných je i někdejší vlivný pražský politik Petr Hlubuček.