"Na pomoc chlapci ihned vyrazila posádka záchranářů společně s lékařem a inspektorem. Zajistili žilní vstup, doplnili tekutiny, podali léky na bolest a provedli ošetření rány. Hoch byl následně při vědomí transportován do Motolské nemocnice," sdělila mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. K charakteru střelného zranění se podrobněji nevyjádřila.

Do parku byl po události vstup zakázán, policisté pátrali po střelci a zjišťovali veškeré podrobnosti. Na místo dorazila také zásahová jednotka. Policejní mluvčí Jan Daněk později uvedl, že zadrženi byli dva muži. „Policisté po prohlídce dvou objektů na místě zadrželi dva muže a několik zbraní. Na místo ještě jede pyrotechnik, aby zbraně zajistil,“ uvedl mluvčí.

Policejní vyšetřování střelby na chlapce v parku ve Slévačské ulici na Černém Mostě v Praze | Video: Deník/Radek Cihla

Před šestou hodinou večer zveřejnila policie na twitteru další informace. "Pyrotechnik svou práci na místě skončil a provoz v okolí byl obnoven. Jeden z mužů zůstává omezen na osobní svobodě a převzali si ho kriminalisté z 1. oddělení. U druhého nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání a mohl se tak vrátit domů."

Zadržený muž se k činu přiznal, spolupracuje a byla mu odebrána zbraň,k terou střílel. Stíhání je vedeno na svobodě a v případě odsouzení mu za tento trestný čin hrozí až 5 let odnětí svobody.

K případu střelby vyjížděli pražští policisté a záchranáři i v pondělí, kdy se před úřadem vlády zastřelil čtyřiasedmdesátiletý muž. Informace k okolnostem události včetně motivu zatím policie nezveřejnila.