Incident se odehrál na začátku listopadu ve stanici metra Vysočanská, kde dva revizoři kontrolovali neznámého muže a zjistili, že u sebe nemá lístek. Když se ho pokusili z přepravních prostor vykázat, vytáhl na ně mačetu a hrozil, že je pobodá. Toho se revizoři zalekli a uvolnili mu cestu.

Činu si ale všiml náhodný cestující s červeným batohem na zádech, který se rozhodl zakročit. Agresora během chvíle odzbrojil, mačetu zahodil do kolejiště a pokračoval dál ve své cestě. 

Zkrvavený mladík v metru.
Krev po celém těle, polonahý a dezorientovaný. Mladík vyděsil cestující v metru

„Otřesený útočník se dal okamžitě na útěk a jeden z revizorů ho začal pronásledovat. Dostihl ho v tubusu pod eskalátory, kde ho muž začal opět slovně atakovat s tím, že má nástup trestu a že ho klidně pobodá," sdělil k případu policejní mluvčí Richard Hrdina.

Poté se muži podařilo z místa utéct neznámo kam. Kriminalisté z 1. oddělení Prahy III zajistili mačetu i kamerové záznamy, na kterých je agresor velmi dobře zaznamenán. Do současné doby se muže za využití všech operativně pátracích prostředků nepodařilo vypátrat, a tak žádají širokou veřejnost o pomoc.

„Pokud muže poznáváte, nebo máte jakékoliv informace, které by vedly k jeho dopadení, kontaktujte prosím linku 158. Detektivové by také potřebovali vyslechnout statečného cestujícího, který muže odzbrojil a také další cestující, kteří v inkriminovanou dobu byli přítomni u napadení," dodal Hrdina.

Muž, který agresora statečně odzbrojil:

Hrdina z metra.Hrdina z metra.Zdroj: PČR

Neznámému muži hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin nebezpečné vyhrožování až tříletý pobyt za mřížemi.