„Uskladňování je finančně náročné a není zaručené, že všechny rostliny na jaře znovu vykvetou. Proto je zdarma rozdáváme, aby mohly třeba ještě udělat radost,“ vysvětlila radnice na svém facebookovém profilu.

Cibulky uskladnili městští zahradníci do zamknutého kontejneru na Vítězném náměstí. „Bohužel, v noci ze včerejška na dnešek se nám kdosi do uzavřeného kontejneru vloupal. Nezvaná návštěva odnesla, co mohla. Zbyly po ní jen listy a nepořádek. Na trzích vám proto nemáme co nabídnout,“ objevilo se ve čtvrtek na facebooku Prahy 6.

Jen materiál z kontejneru ale zlodějům nestačil. „U cibulí tulipánů ze záhonu v Zelené ulici zloději ani nečekali, až je zahradníci vyndají, a ukradli je rovnou ze záhonu. Rádi bychom ochránili alespoň zbytek záhonů, které jsou ještě v květu. Ale už i tam zahradníci viděli jednotlivce, kteří si beze studu za bílého dne s lopatkami vyrýpávají kusy záhonů a odnášejí domů,“ popisuje příspěvek.

Krádež už radnice nahlásila na policii a na záhony dohlédnou strážníci. Na sociálních sítích se čin zlodějů-zahradníků setkal s opovržením. „Vrchol ubohosti a malosti takových zlodějíčků. Ti se neštítí ani krást na hřbitovech,“ reagovala například Veronika Hrnčířová Šantrochová.