To Lucie V., stíhaná na svobodě, odmítá. „S obžalobou nesouhlasím, protože jsem žádný trestný čin neudělala," prohlásila v jednací síni. S tím, že využívá svého práva odmítnout výpověď.

Útok slovní i fyzický

Kralická má nicméně jasno. Žena, kterou už před léty poslal Obvodní soud pro Prahu 2 za mříže kvůli ublížení na zdraví a výtržnictví a loni dostala u Obvodního soudu pro Prahu 9 podmínku za maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky, je podle žalobkyně vinna.

Do bytu se prý dostala pomocí bouchání a nadávek – načež pořádně sepsula jak někdejšího partnera, tak o 13 let mladší sokyni. Napadala je prý slovně i fyzicky, přičemž ještě shodila na zem televizi, notebook a převrhla stolek.

Žena popadla nůž a …

Následně měla v kuchyňce popadnout nůž a vydat se do ložnice za ženou, která zaujala její místo. Mladší z žen podle obžaloby při potyčce utrpěla méně závažné bodné poranění břicha a byla pořezána na levém bicepsu a na levém boku; Kralická má za to, že těžší úraz neutrpěla jen proto, že se aktivně bránila.

Ruku útočnice zachytila, což prý vedlo k vyražení nože nebo jeho vypadnutí. Jako náklady léčení nárokuje zdravotní pojišťovna jen 2588 Kč, což potvrzuje, že se nejednalo o vážný úraz – mohlo nicméně dojít k poranění jater nebo plíce.

Podle obžaloby pak Lucie V. sebrala z nočního stoku tři sta korun a mobil napadené za zhruba dva tisíce, načež chtěla odejít. Majitelka ji však v předsíni doběhla a domáhala se vrácení svého telefonu – ten ovšem během strkanice spadl na zem a rozbil se…

Svědectví se nedočkali

Že by pachatelkou takového skutku byla právě ona, Lucie V. v jednací síni popřela – stejně jako tak učinila již dříve v přípravném řízení, kdy ovšem rovněž odmítala vypovídat.

Ve stejném duchu se ostatně vyjádřila i zraněná. Bezprostředně po úrazu, když ji záchranáři vezli k ošetření do vinohradské nemocnice, sice jako útočnici označila Lucii V. – následně však už do všech protokolů uváděla, že napadena nebyla a zranění si způsobila sama. K soudu pak věc nepřišla vysvětlit vůbec. A také na další pozvané svědky čekal soudce Tomáš Kubovec marně. Netajil se proto tím, že příště by je mohl nechat předvést policií.

Centimetry, či milimetry?

Zatím se v jednací síni vedly polemiky nejen o tom, zda k napadení se zraněním nožem došlo, či nedošlo, ale také zda rána na břiše krvácející ženy byla osmicentimetrová, nebo osmimilimetrová.

Obhájkyně Klára Long Slámová hned v úvodu líčení odmítla nejen soudně lékařský posudek, z něhož obžaloba vychází, protože je prý nejspíš založen na podkladech v podobě záznamů zatížených písařskou chybou.

Advokátka zpochybnila rovněž znalecké posudky z odvětví psychiatrie a psychologie. Neuspěla nicméně s námitkou, že pokračování v hlavním líčení by znamenalo porušení práva obžalované na spravedlivý proces.

Čtěte také: Bezdomovce podezřelého z útoku nožem už policie našla