Muž, kterého policisté dříve znali jen jako mimořádně vytrvalého zlodějíčka, vinu odmítá. Nikoho prý nezabil a v taxících obětí vůbec neseděl: ani v den vražd, ani kdykoli předtím. Na takovéhle ježdění neměl peníze. Tím méně že by se nechal zavézt na odlehlé místo, tam šoféra zákeřně střelil do hlavy blíže neznámou malou pistolí – ve všech případech šlo o stejnou zbraň, tu však kriminalisté neobjevili – a pak se ještě v autě obětí vracel do centra Prahy. Napoprvé dokonce i s tělem zavražděného!

 Na doživotí poslal v úterý Městský soud v Praze 35letého Davida Virguláka. Uznal ho vinným z vražd tří pražských taxikářů, které prý v lednu 2014 a v noci z 10. na 11. dubna téhož roku zastřelil, aby měl peníze na drogy. Verdikt není pravomocný.
Za vraždy tří pražských taxikářů soud uložil doživotní trest

V dubnu byl přistižen při drobné krádeži

Jeho slova však vyvracejí především důkazy v podobě pachových stop, které se našly ve všech vozech. Snahy obhájce Michala Stupky o jejich zpochybnění neuspěly ani před trestním senátem první instance, ani v úterý u vrchního soudu.

V dubnu, když byl přistižen při drobné krádeži, se u Virguálka také našla peněženka jedné z obětí. O té však souzený muž tvrdil, že ji našel na chodníku. Virgulákovi rovněž neprospělo chvástání jeho bratra, který o vraždách taxikářů zasvěceně hovořil se spoluvězni. I sám Virgulák za mřížemi o kauze diskutoval – a nyní to označuje za chybu: kriminalisté ho prý do případu namočili, i když podle svých slov jen nahlas uvažoval o tom, jak se zločiny mohly odehrát.

David Virgulák.
Za vraždy pražských taxikářů navrhl žalobce doživotní vězení

Sám sebe odsouzený přirovnal k nedávno propuštěnému Jiřímu Kajínkovi. Advokát Stupka ovšem nemíní čekat prezidentskou amnestii. V úterý se netajil odhodláním podat mimořádný opravný prostředek v podobě dovolání k Nejvyššímu soudu ČR.