Na počátku bylo upozornění, že u Veslařského ostrova se v plavební dráze nachází neosvětlené plavidlo. Člunu s motorem, který tam strážníci nalezli, skutečně chybělo předepsané osvětlení – to ovšem byla pouze část problému.

Mladík byl opilý 

Ukázalo se, že ani s řízením neosvětlené lodi obsazené mládeží to není v pořádku – a tím méně pak s dokumenty. „Mladík v roli „kapitána" u sebe neměl doklady totožnosti ani předepsaný průkaz vůdce malého plavidla a lodní osvědčení plavidla vnitrozemské plavby. Navíc z něj byl cítit alkohol a špatně artikuloval," konstatoval Čihák. S dodatkem, že popíjení dotyčný ani nepopíral.

Hříšníkův člun přivázaný ke služebnímu plavidlu dopravili strážníci do prostoru Žlutých lázní, kde za účasti policistů došlo na dechovou zkoušku. Poté, co se na displeji objevila hodnota atakující dvě promile, musel mladík původně odpovídající za plavbu změnit dopravní prostředek: nastoupil do služebního vozu policistů, kteří si ho odvezli na služebnu.

Strážníci nakonec odvlekli člun

„Protože nikdo z kamarádů mladíka nebyl oprávněn s člunem plout, hlídka ho odvlekla do nejbližšího chráněného přístavu; tři dívky a tři mladíky vysadila na náplavce Rašínova nábřeží," konstatoval Čihák. Tohle ovšem ještě nebyla tečka.

Jeden z mladíků se zčistajasna rozběhl – a skočil do Vltavy. Rázem bylo zřejmé, že potřebuje pomoc – pohled na vysoký břeh všude v okolí totiž nedával naději, že se plavec z vody dostane sám. Jeden ze strážníků proto skočil za ním, přitáhl ho ke služební lodi a vytáhl ho na palubu. Hlídka pak ještě raději přivolala záchranáře.

Čtěte také: Mladík vyváděl dvakrát během dne