Pátrání se ale neobešlo bez komplikací, připomněla v pátek policistka Martina Fejfarová. „Laserem byli zasaženi i piloti vrtulníku," konstatovala. I přesto se ale podařilo určit místo, odkud paprsek vychází. Právě kousek za Novou Vsí.

Autohlídka policie, která do udané lokality vyrazila, zadržela 20letého mladíka. Měl obrovské štěstí, že to, co se z jeho pohledu jevilo jako klukovina, neskončilo obrovskou tragédií. Nyní ale přijde osobní tragédie pro něho a jeho rodinu. Jako podezřelý ze spáchání trestného činu totiž půjde před soud – přičemž bude-li mu vina prokázána, mohl by skončit za mřížemi. A na dlouho! Za obecné ohrožení může vyfasovat trest odnětí svobody od tří do osmi let.

Trest by přitom mohl být i exemplární, aby odradil pachatele podobných útoků. Skutek totiž není ojedinělý; v okolí Prahy se „žertéři" s laserem, jaký se dá běžně koupit na tržnici, v minulosti zaměřovali na piloty dopravních letadel přistávajících na Ruzyni. Ne vždy se přitom podaří lumpa ohrožujícího letecký provoz dopadnout.