Právě bankomat také v případu hraje klíčovou roli. Hotovost v jeho štěrbině zůstala zapomenutá – a jeden z kolemjdoucích neváhal. Peníze, které mu nepatřily, sebral. Prostě ukradl. Když se na místo vrátil oprávněný majitel, který si své bankovky z nepozornosti neodnesl při výběru, zjistil, že už ho někdo předešel. Našel už jen opuštěný bankomat. Peníze byly fuč.

Stalo se to v pátek 2. srpna kolem páté odpoledne, kdy si peníze chtěl vybrat 28letý muž. A zrovna v té nejnevhodnější chvíli mu zazvonil telefon. On hovor přijal – a zjevně se víc soustředil na to, co říká, než na to, co dělá. Kartu si vyzvedl – odešel však, aniž by odebral vydaný obnos. Zapomenutých peněz si všimla trojice kolemjdoucích mužů – a z jednoho z nich příležitost udělala zloděje. Také ostatní dva ale moc dobře věděli, co se děje. Krádeži, jež byla záležitostí několika okamžiků, totiž přihlíželi – a poté trojice z místa společně odešla. Vybírající muž zjistil, co se stalo, až se zpožděním. Při placení v obchodě zhruba po dvaceti minutách.

Muž, jenž peníze sebral, je podezřelý z přestupku proti majetku. Podezřelému, který je zavalité postavy a měří asi 180 cm, může být kolem 30 let. „Oblečený byl do šedého trička s nápisem Lee a krátkých džínových kalhot," připomněla policistka Jana Rösslerová. „Na nohou měl černé ponožky a černé boty, na hlavě kšiltovou čepici tmavé barvy," doplnila známé údaje k popisu hledané osoby. S dodatkem, že jakékoliv informace k tomuto mladému muži, jeho pohybu nebo pobytu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.