Prozatím neznámý muž udeřil kolem sedmé ráno, kdy si v podzemí dráze vyhlédl dívku cestující do školy žlutou linkou B. Ve stanici Můstek si k ní přisedl – a hned ji začal hladit po ramenou a následně i po stehnech. Vyděšená dívka utekla hned v nejbližší stanici Národní třída: přeběhla do jiného vagonu.

Hledaný s mužem dokonce diskutoval

O podezřelém detektivové I. policejního obvodu zjistili, že cestoval až do stanice Hůrka. Tam ho bezpečnostní kamery zachytily při podobném jednání. Podle Hulanových slov se tam terčem jeho pozornosti staly dvě zjevně mladistvé dívky, které přišly do vestibulu metra v doprovodu staršího muže.

První incident. | Video: Policie ČR
Druhý incident. | Video: Policie ČR

„Hledaný s tímto mužem dokonce o čemsi diskutoval, což mu ale nezabránilo v tom, aby se jedné z dívek nepokusil sáhnout na ňadra,“ připomněl policista. Muž, který dívky doprovázel, ho však okamžitě zahnal. „Podezřelý vzal nohy na ramena – a z místa incidentu zbaběle utekl neznámo kam,“ konstatoval Hulan.

Policisté hledají svědky 

Ve středu policisté zveřejnili kamerové záběry a obracejí se na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Jakékoli poznatky k tomu, kde dotyčného hledat, lze policii předat prostřednictvím tísňové linky 158. Policejní detektivové by rádi hovořili také s případnými dalšími oběťmi podobného jednání.

Chtěli by také, aby se jim ozvali muž a dívky, s nimiž se podezřelý setkal ve stanici Hůrka. „Stejně tak apelujeme přímo na hledaného muže, aby se sám přihlásil na kteroukoli policejní služebnu a vše popsané policistům vysvětlil,“ doplnil Hulan. Aktuálně kriminalisté prošetřované skutky kvalifikovali jako výtržnictví se sexuálním podtextem. V případě odsouzení by mohl být ve hře až dvouletý trest.