Jen krátce; opravdu na pár okamžiků. Shodou okolností se však v kabelce zrovna nacházelo hodně peněz – a další náhoda tomu chtěla, že se poblíž parkoviště vyhrazeného pro zákazníky se zlatou kartou zrovna vyskytovala zlodějka, která si nenechala ujít možnost popřít pravdivost úsloví nabízejícího letitou moudrost: bez práce nejsou koláče.

Potvrdila se ale platnost jiného rčení: o tom, že drzé čelo je lepší než poplužní dvůr. Zlodějka se totiž nenechala odradit přítomností ženy, již kabelka patřila. Stačila jí opravu chvilička, kdy se majitelka odvrátila a naklonila do kufru auta," připomněl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie, který v neděli informoval o okolnostech případu. „Okradená přišla nejen o veškeré osobní doklady a mobilní telefon, ale také o desítky tisíc korun na hotovosti, které měla v kabelce," konstatoval Hulan.

Podezřelou se zatím nepodařilo dopadnout – policisté nicméně doufají, že není všem dnům konec. Spoléhají na záběry hned několika bezpečnostních kamer nákupního centra, které zachytily podobu ženy, po níž se pátrá, a na pomoc veřejnosti právě v souvislosti s těmito záběry.

Jejich část v neděli policisté zveřejnili a obrátili se na veřejnost s žádostí o pomoc. Jakékoli informace k totožnosti hledané ženy lze předat prostřednictvím linky tísňového volání 158.