Muž zavolal na tísňovou linku krátce před půlnocí. Stěžoval si na zdravotní a psychické problémy a chtěl převézt do psychiatrické léčebny. Když záchranka přijela do ulice Pod Kotlářkou v Košířích, muž začal lékařům nadávat. Zdravotníci proto přivolali policisty, muž po jejich příjezdu zaběhl do domu. Tam si nasadil kuklu, vyběhl ven a na policisty mířil zbraní a hrozil jim likvidací.

Agresor byl opilý

Na místo proto musela dorazit speciální pořádková a zásahová jednotka včetně dvou vyjednavačů, kteří se snažili s mužem neúspěšně navázat komunikaci. Policisté ze zásahové jednotky nakonec museli okolo 03:00 násilím vniknout do domu, protože zjistili, že muž v něm není sám. Jeho devětadvacetiletý kamarád spal v jednom z pokojů, a mohl proto být ohrožen. Po zadržení zjistili, že agresivní muž je opilý. Nadýchal dvě promile alkoholu.

Byl převezen do bohnické léčebny. „Po ukončení hospitalizace si muže převezme kriminalista, který ho vyslechne a samozřejmě zažádá o znalecký posudek z oboru psychiatrie, od kterého se bude odvíjet další postup v případu," dodala mluvčí.