„Řidič motocyklu se snažil vjet na chodník a pokračovat dál v cestě parkem,“ popsal událost mluvčí pražské policie Jan Rybanský s tím, že v tu dobu bylo v parku mnoho lidí a také stánky trhovců na právě probíhajícím jarmarku.

Reakce policistů na potenciálně rodící se nebezpečí zranění většího počtu lidí však byla rychlá, duchaplná a navíc velmi účinná. „Policisté k zastavení motocyklu použili služební auto,“ řekl mluvčí s tím, že se při manévru nikdo nezranil.

Dopravní nehoda tramvaje s autobusem se stala v sobotu 14. října ráno ve Švehlově ulici.
Při ranním střetu tramvaje a autobusu v Hostivaři se zranilo pět lidí

Policisté následně zjistili, že motocykl muži předal kamarád k opravě, ale ne k jízdě. Navíc muž nevlastní řidičské oprávnění a test na drogy měl pozitivní výsledek.

„Řidiče policisté zajistili a převezli k podání vysvětlení na místní oddělení police,“ dodala Jan Rybanský.

Policisté jsou cvičeni mimo jiného i k provedení takzvaného PIT manévru, kdy vlastním vozidlem zastaví ujíždějící automobil. K tomu účelu jsou služební vozy vybaveny vpředu speciálním ochranným rámem. Toto zařízení ale vozidlo policistů, kteří na náměstí Jiřího z Poděbrad zastavili zdrogovaného motorkáře, nemělo. Přesto podle výsledku manévr najetí do vozidla, jehož řidič páchá protiprávní skutek, bylo nejspíš provedeno tak, jak má být.