„Rokycanskou hlídku zaujal při kontrole na nádraží podezřelý mladík. Při ověření jeho totožnosti vyšlo najevo, že po muži bylo vyhlášené celostátní pátrání,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová. Jednadvacetiletý muž, podle našich poznatků Slovák, cestoval ze země východních sousedů a v rychlíku usnul. Probral se až v Rokycanech, kde byl také dopaden.

Případ napadení muže v tramvaji v pražské Libni. | Video: Policie ČR

Agresor je podezřelý z napadení, k němuž došlo před týdnem v Českomoravské ulici v Praze. Impulzivní Slovák v sobotu večer napadl bez předchozího varování nožem sedmačtyřicetiletého muže a způsobil mu rozsáhlá řezná zranění v oblasti krku. Napadený, který se útoku ubránil skončil v nemocnici. Útočník po incidentu z tramvaje utekl.

„Jednadvacetiletý cizinec je v současné chvíli obviněný z trestných činů těžké ublížení na zdraví, výtržnictví a poškození cizí věci, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi," uvedla k případu policejní mluvčí Violeta Siřišťová. „Kriminalisté také podali podnět k vypracování návrhu na jeho vzetí do vazby. Obviněný odmítl vypovídat," dodala mluvčí.