Na signál k zastavení šofér nereagoval krátce před půl desátou večer. A dobře si uvědomoval, proč se snaží uniknout. Fabii, za jejímž volantem seděl, se totiž policisté nerozhodli zastavit náhodou. Jejich pozornosti totiž neuniklo, že tento automobil již od počátku srpna figuruje v evidencích jako ukradený.

Zmizet policistům se agresivně prchající řidič snažil za každou cenu. Kašlal na to, že může zabít nevinné. „Před ním jedoucí auta předjížděl zleva nebo odstavným pruhem – vždy ale tak, že předjetá auta musela prudce brzdit, nebo úplně změnit směr jízdy, aby jejich řidiči odvrátili dopravní nehodu,“ přiblížil dramatické momenty Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Vysvětlil, že divokými manévry se ujíždějící řidič snažil policistům zkomplikovat pronásledování.

Na střelbu řidič nereagoval

Divoká jízda skutečně nebrala konce. Honička se přenesla na Východní spojku, odkud sjel uprchlík na Chlumeckou; pak a pokračoval Kbelskou ulicí na dálnici D8. Policisté mu byli stále v patách. Hnali se za ním i za hranicemi metropole. Na 20. kilometru se pokusili zastavit auto střelbou, ale bez úspěchu. „Byť vůz zasáhli, na situaci to nic nezměnilo,“ konstatoval Hulan. „Prchajícího řidiče se policistům podařilo zastavit až poté, co se na dálnici otočil a chtěl jet zpět do Prahy.“

Ani poté, co ho tři policejní auta zablokovala a donutila zastavit, však 36letý muž z prostřílené fabie nechtěl uznat, že prohrál. A totéž platí pro jeho 24letou spolujezdkyni. Oba byli agresivní a policisty napadali, takže došlo i na pouta. Přece jen toho ale má řidič na svědomí víc než jeho společnice. Vedle útoku na úřední osobu a neoprávněného užívání cizí věci je podezřelý také z ohrožení pod vlivem návykové látky. Ukázalo se totiž, že za volant sedl pod vlivem drog.