Drogovou síť policisté označili za rozsáhlou a propracovanou, drogy z ní podle nich představovaly pravidelný a dlouhodobý zdroj širokému okruhu odběratelů. Ředitel protidrogové centrály Jakub Frydrych poznamenal, že drogy byly v Česku určeny zejména pro pražský a brněnský trh a tamní noční život. Za hlavního organizátora považují policisté Čecha, který obchod řídil z České republiky.

Česká policie zadržela a následně obvinila v rámci operace Palla 14 Čechů a Moldavanů. Hrozí jim až 18 let ve vězení.  Frydrych poznamenal, že obviněni byli v nejpřísnější právní kvalifikaci za účast v mezinárodní organizované skupině.  Moldavští policisté zatkli během operace Galaxy tab pět lidí, proti kterým je vedeno trestní stíhání v Moldávii. Odsouzeni by mohli být na sedm až 15 let. Pachatelům je 20 až 28 let, jednomu z nich 56.

Aplikace sledovala zásoby

"Ke své činnosti skupina používala vysoce sofistikovaných kybernetických metod, například vedení logistiky a účetnictví ve virtuálním prostředí," podotkli policisté. Domlouvali se také "nestandardními komunikačními prostředky". Podle Frydrycha vyvinuli speciální aplikaci, která několik let sledovala skladové zásoby, dluhy nebo potřebu objednávky drog.

Policisté Národní protidrogové centrály při únorových domovních prohlídkách nalezli asi 13 tisíc tablet extáze, 1,5 kilogramu kokainu nebo 2,4 kilogramu marihuany.
Na tabletě extáze podle Frydrycha vydělali pachatelé v ČR asi 150 korun, v Moldavsku pak 250 korun.

Na vyšetřování se podíleli i rakouští a nizozemští policisté. Frydrych poznamenal, že kokain byl vyvážen i do Rakouska a tablety extáze směřovaly do Moldávie. Velitel moldavské protidrogové jednotky Ion Turcanu novinářům řekl, že případ byl zahájen při vyšetřování velmi jednoduchého drogového případu distribuce drog v Moldávii. Moldavští policisté zjistili, že jeden ze členů skupiny vozil drogy přes hranice. Následně byli jako členové skupiny odhaleni i Češi.

V Moldávii na případ dohlíží státní zastupitelství pro boj s organizovaným zločinem a speciálními případy. Prokurátor Dumitru Raileanu řekl, že případ byl vyšetřován od roku 2016. Poznamenal, že drogy do Moldavska byly dováženy osobně členy skupiny nebo v autobusech na trase Praha Kišiněv.