Čtyři posádky pohotovostní motorizované jednotky musely v noci na neděli zasahovat v Nuslích. Skupina opilých Litevců zde v herně South napadla místního člověka. O případu jako první informovala agentura Mediafax.

„O nic hrozného nešlo. Cizinci popíjeli absint a pak napadli našeho známého,“ řekla Deníku sympatická servírka, která měla onu osudnou noc službu.

Pětice Litevců převážně mladšího věku popíjela v baru, když k jejich stolu přistoupil jeden z místních hostů. „Ptal se jich, jak se mají a jak se jim u nás líbí. Nevím, co jim ještě řekl, ale najednou se jeden z nich zvedl a dal mu ránu pěstí,“ uvedl svědek rvačky. „Pak se do něj postupně pustili další dva, nastala mela, padaly židle, jak po něm vylétli,“ pokračoval svědek.

„Na místě zasahovaly čtyři posádky pohotovostní motorizované jednotky. Skupinu cizinců dopadly nedaleko místa činu. Tři z nich byli předvedeni a obviněni z výtržnosti,“ řekla Deníku mluvčí pražských policistů Eva Miklíková.

Napadený host měl rozbitý obličej a hlavu. Po ošetření ho sanitka převezla do nemocnice, podle dalších informací ale byla jeho zranění spíše lehčího charakteru.