K havárii došlo na 18,2. dálničním kilometru čtvrt hodiny před třetí.


Prvotní informace naznačují, že se šofér tmavého vozu Audi zřejmě zařadil po bok pirátů za volantem, jichž se v posledních měsících vyrojilo na dálnicích v okolí metropole až nemile mnoho. Naznačovaly by to alespoň údaje mluvčí středočeské policie Soni Budské. A také jeho počínání po nehodě, k níž na místě incidentu došlo. Dotyčný práskl do koní pod kapotou - a zmizel. Od nehody ujel, aniž projevil sebemenší náznak zájmu o to, co se stalo jeho přičiněním.

"Doposud nezjištěný řidič osobního vozidla Audi černé barvy omezil řidiče stříbrné Škody Fabia, když po projetí zúžením a při vracení se zpět do jízdních pruhů bezdůvodně přibrzdil," konstatovala Budská. Dupnutí na brzdu mělo vážný následek: řidič fabie strhl volant doleva, tedy směrem ke středovým svodidlům, a pravou přední částí svého auta to napálil do vozu jedoucího před ním.

Vyšetřovatelé nehody žádají o pomoc při pátrání případné svědky. Jakékoli informace přivítají na známé policejní lince 158. Prozatím vědí, že pátrají po řidiči a provozovateli černého vozu Audi nového typu v provedení sedan. "Jeho registrační značka by mohla začínat 3H7 nebo 7H3," konstatovala Budská.