„Úspěšná akce,“ konstatovala. Policisté společně s inspektorátem práce zkontrolovali rovných šest desítek cizích státních příslušníků. Ve 12 případech zahájili řízení ve věci správního vyhoštění kvůli práci bez povolení úřadu práce. Jeden cizinec, v jehož případě již rozhodnutí o správním řízení platí z dřívějška, byl převezen do záchytného zařízení. Jeden cizinec je dokonce podezřelý ze spáchání trestného činu. „Byly s ním zahájeny úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu padělání a pozměňování veřejné listiny,“ připomněla Nováková.

Hasiči jeli vyprošťovat muže ze studny. K sousedůmNa pomoc středočeským kolegům vyrazilo ve čtvrtek vpodvečer lezecké družstvo profesionálních hasičů z metropole na Prahu-západ. V osadě Břve u Hostivice bylo třeba vyprostit muže, který spadl do studny. To se podařilo – a podchlazeného pacienta předali hasiči záchranářům.

Muž podezřelý z noční krádeže tvrdil, že jen stěhovalPomáhal jsem stěhovat. Těmito slovy vysvětloval svoji roli 25letý muž, jehož počínání v Jeseniově ulici ve středu v noci neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 3. Původně byli na místě muži dva – a v průchodu si ve světle baterky prohlíželi nějaké věci. Jeden se ztratil, sotva zmerčil strážníky – a ten, který zůstal, mluvil o stěhování.
Zcela jinak ale hovořil pracovník ostrahy nedalekého objektu. Dva muži, z nichž jeden je právě na místě, vnikli do sklepa, násilím otevřeli dvě kóje – a z nich si odnesli uložené věci. To prý jasně dokumentuje kamerový záznam. Kvůli podezření ze spáchání trestného činu proto byli přivoláni policisté.