U výtahu na chodbě panelového domu v ulici Na Záhonech jí pachatel vychrstl do obličeje žíravinu; žena pak musela být převezena na popáleninovou kliniku vinohradské nemocnice.

Šéf týmu kriminalistů Jiří Zábrodský ve čtvrtek upřesnil, že útočník nejprve použil kyselinu chlorovodíkovou, následně louh na čištění odpadů - a pak ještě kbelík vody. Představoval si, že tak dojde k chemické reakci, která napáchá větší škody!

Už krátce po napadení kriminalisté věděli, že by útočníkem mohl být muž s iniciálami M. B., jehož tvář představovaly získané fotografie - a díky pomoci veřejnosti se záhy podařilo zjistit, že hledanou osobou je Milan B., který se rád prostřednictvím internetu seznamuje se ženami, přičemž se představuje rozličnými jmény.

Trestná činnost již v minulosti

I oběť, kterou poleptal, ho znala pod falešným jménem - o to bylo pátrání v prvotní fázi náročnější. Proto, co vyšla najevo jeho pravá totožnost, se ukázalo, že jde o osobu, která je známá i policii - kvůli dřívějšímu stíhání pro trestnou činnost majetkového charakteru.

V posledních deseti letech ale zprávy o jeho činnosti chyběly - šlo právě o životní etapu, kdy se zdržoval u osamělých žen. Po středečním zveřejnění pátrací relace se ozvala řada svědkyň; většinou s tím, že jim dotyčný dluží peníze.

Od středečního podvečera je podezřelý v rukou policie. Necelých 36 hodin po činu ho detektivové 2. oddělení pražské kriminálky dopadli, když se vydali do míst, kde by se měl zdržovat. Získali totiž informace, že se schovává v bytě na Žižkově.

Přesněji - v lokalitě u nákladového nádraží; kolem ulice Jana Želivského. Shodou okolností právě ve chvíli, kdy se kriminalisté před domem chystali k zákroku, se dotyčný objevil na chodníku proti nim. Záměna nebyla možná; muže nápadného výškou postavy si nešlo splést. Okamžitě spadla klec.

Zhrzený z rozchodu

K útoku za použití žíraviny se zadržený přiznal. Motiv? Tím prý byl partnerský rozchod, který muž podle svých slov těžce nesl. Potvrdily se tak předpoklady, se kterými vyšetřovací tým pracoval od počátku. Útočník je stíhán pro loupež spojenou se způsobením těžké újmy na zdraví.

Bývalé partnerce totiž ještě předtím, než z místa činu utekl, sebral kabelku obsahující několik stokorun a mobilní telefon. I k tomu se přiznal. Kabelku prý vyhodil; nechal si pouze peníze a platební kartu.

Muže, kterému v případě odsouzení hrozí až 12 let vězení, navrhují kriminalisté poslat do vazby. Ke zdravotnímu stavu poleptané ženy se nevyjadřují lékaři z vinohradské nemocnice ani policisté. Ti pouze uvedli, že pacientka je nadále hospitalizována - a její život není ohrožen.

Čtěte také: Podezřelý z útoku kyselinou už má jméno. Adresa ale stále chybí