Zatímco policisté uložený trest přijali, státní zástupce si ponechal lhůtu pro případné odvolání, rozsudek proto není pravomocný. 

Oba byli původně obžalovaní ze zneužití pravomoci úřední osoby. K tomu ale podle soudkyně Heleny Králové nedošlo. Vzhledem k tomu, že tento paragraf předpokládá úmysl, překvalifikovala soudkyně jednání na přečin maření úkonu úřední osoby z nedbalosti.

Zákaz činnosti  by byl přísný

Podle ní případ řádně nezdokumentovali a informace o Sudků nepředali dozorčímu místního policejního oddělení. Oběma policistům hrozil zákaz činnosti nebo až pět let vězení. Ale podle soudkyně nejednali Kočer a Michálek úmyslně a jejich cílem nebylo to, aby získala Sudků jakoukoliv výhodu.

Žalobce navrhoval policisty potrestat zákazem činnosti, to ale přišlo soudkyni jako moc přísný postih. „Neuložila jsem trest zákazu činnosti, jeví se mi v daném případě nepřiměřeně přísným,“ dodala soudkyně.

Podle spisu nechali Sudků poté, co na dívku zaútočila, převézt do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích a lékařům o útoku nepředali informace. Sudků z léčebny o dva týdny později propustili, v ten samý den zabila ženu v obchodním centru na Smíchově v Praze. Za vraždu a pokus o ni jí pražský městský soud na začátku března uložil 30 let vězení.

Oba policisté loni v červnu uvedli, že o škrcení nevěděli. Dívka jim prý řekla, že se nic nestalo a že není zraněná. Podle svědkyň, které byly v kavárně s napadenou dívkou a které u soudu loni v srpnu vypovídaly, ale policisté o škrcení informováni byli. Skupina prý nechtěla incident řešit na policejní stanici, policisté proto podle jedné ze svědkyň napadené dívce nabídli, že do protokolu napíšou, že se Sudků jen obnažovala.