„Svým jednáním tento muž vážně ohrožuje provoz těchto zařízení,“ připomněla Eva Kropáčková z pražského policejního ředitelství.

Detailně zmapované mají policisté počínání zloděje, když se loni 8. prosince vydal krást do areálu Ústavu pro matku a dítě na Podolském nábřeží v Praze 4. Kamerový systém tam pořídil řadu snímků pachatele v akci. Nutno říci, že si tehdy počínal velmi zručně, když odmontoval šest vodovodních baterií na veřejně přístupných toaletách v chodbách areálu. Způsobil tak škodu vyčíslenou na šest tisíc korun.

Ani snímky pořízené bezpečnostními kamerami nicméně zatím k dopadení pachatele nepřispěly. Vyšetřovatelé ovšem věří, že vše může změnit pomoc veřejnosti. S jakýmikoliv informacemi k osobě na snímcích i s případným svědectvím se lidé mohou obrátit na bezplatnou linku tísňového volání 158.

„V této souvislosti policie pátrá po muži ve věku 18 až 30 let, štíhlé vyšší postavy s krátkými světle hnědými vlasy. V inkriminovanou dobu měl na sobě tmavou mikinu s kapucí, tmavé kalhoty a tenisky. Na zádech měl černobílý batoh,“ shrnula známé údaje o hledaném pachateli pprap. Kropáčková.