Nejméně tři loupeže z července a září letošního roku má na svědomí sedmnáctiletý mladík z Prahy spolu se svým dvaadvacetiletým komplicem. Na své oběti útočili přímo na ulici ve třetím a desátém pražském obvodu.

Tento týden je kriminalisté zatkli. Informovala o tom mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

„Vyhlédnutého člověka oslovili a pohrozili mu násilím, jestliže jim nevydá veškeré cennosti, které má zrovna u sebe,“ popsala zločineckou praktiku Zoulová.

Další dvojice lupičů

Podobně se zachovala další dvojice výrostků z Prahy. Jednomu je sedmnáct, druhému dokonce šestnáct let. Na konci srpna, dvě hodiny po poledni přepadli třiasedmdesátiletého německého turistu před vestibulem stanice metra Invalidovna.

Měli zálusk na jeho příruční tašku. Aby ji získali, neváhali staršího muže údery povalit na zem. Bezmocný cizinec se nemohl bránit přesile. Jeho peněženka se sto osmdesáti eury skončila v kapse mladistvých zločinců. I oni jsou od včerejška v policejní cele s návrhem na uvalení vazby.

Během prvních osmi měsíců roku 2009 prošetřovali pražští policisté 655 loupeží. 222 případů se jim podařilo objasnit. Alarmující je, že jednačtyřicetkrát loupili právě mladiství pachatelé.